Lodě, hausbóty (houseboat, hausboot) - malá rekreační plavidla a mola

Jsme výrobci hausbótů, plastových lodí, pramic nebo plastových mol. 

Plastové lodě

Dokážeme vyrobit jakýkoli typ lodě, nejčastěji se věnujeme pracovním a rybářským loďkám. Tyto loďky jsou oproti dřevěným typům lehké, bezúdržbové a zaručují vysokou odolnost a životnost. Volba motoru, především jeho výkonu, je zcela na vás. Pro rybáře nabízíme možnost speciálních úchytů na pruty nebo přihrádky pro rybářské vybavení a krmení. Každý si může určit vzhled své lodě a navrhnout funkční prvky, které doopravdy využije. 

 

Půjčování - pronájem hausbótů a pramiček 

Půjčení může být víkendové, prázdninové nebo dlouhodobé na překlenutí přechodného bydlení.
Pobyt na hausbótu je možné věnovat jako zážitkový dárek a jistě patří mezi zážitkovou turistiku. 

Hausbóty

Hausbóty jako takové jsou plavidla určená pro rekreaci na vodě. Ať už je to řeka, rybník nebo plavební kanál, tak je hausbót vybavený vším, co potřebuje rodina i s dětmi na několikadenní cesty. Nejčastěji se do hausbótu instalují dvě pevná lůžka a dvě lůžka rozkládací. Kajuty jsou pak zastřešeny, takže i při zhoršení počasí můžete být s rodinou v suchu.

Ovládání lodě je zajištěno z "kapitánského můstku"  kormidlem. Hausbót pak pohání motor, při jehož výběru se
s klientem vždy důkladně radíme. Hausbóty mohou být doplněny o držáky prutů nebo jízdních kol, případně slunečník nebo stolek se židlemi. 

Hausbót typ R 1


Hausbót je 8 m dlouhý, 2,6 m široký.

 

Hausbót typ R 2

 

Hausbót typ R 3

 Plavidlo má délku 8 mšířku 2,6 m.

Malé rekreační plavidlo katamaranového typu. Plavidlo lze objednat i jako stavebnici nebo skládačku. Samostatné plováky nebo plováky spojené příčkami, položená pochozí podlaha nebo s nástavbou. Nástavba může být vybavená nebo ponechána objednavateli k vlastnímu vybavení. 

Plovák 

 

 

Katamaranový plovák hausbótu má průměr 60 cm, délku 8 m. Vnitřně je členěn na 10 vodotěsných komor pomocí přepážek zajišťující dobrou plovatelnost i v případě poškození. Plovák je zpevněn dolní ostruhou, která zajišťuje zpevnění celého plováku, také brání poškození plováku při najetí na břeh a zajišťuje vedení plavidla v přímém směru. 

Výtlak dvou plováků ponořených do poloviny je 1953 kg

Cena jednoho plováku je  35 980,- Kč + DPH.
Cena dvou plováků pro hausbót je tedy 71 960,- Kč + DPH.

Hausbót s těmito plováky je konstruován jako nepotopitelný.

 

Plováky zpevněné příčníky 

 9 ks příček zajišťuje pevné spojení plováků a zároveň tvoří zpevnění podlahy.

Cena dvou plováků spojených příčkami je 83 920,- Kč + DPH.

 

Plováky s podlahou - plovací základ hausbótu

Podlaha plavidla je vyrobena z 50 mm tlustého sendvičového polypropylenu a splňuje nosnost na m2 předepsanou předpisy pro konstrukci plavidel. Velikost podlahy 8 x 2,6 m s výřezem na umístění závěsného motoru.

Cena nosné části hausbótu činí 133 950,- Kč + DPH.

Váha celého podvozku hausbótu je pouze 407 kgNosnost tohoto katamaranu je 1546 kg. Tato nosnost bude využita na váhu nástavby vybavení hausbótu, zatížení pasažéry s jejich osobními věcmi.

Nástavba - kajuta

 

Nástavba je v celoplastovém provedení. S ohledem na měrnou hmotnost polypropylenu je celkové plavidlo konstruováné jako nepotopitelné. Následné potažení pohledových prvků dřevěnou tapetou změní celkový vzhled.

Vnitřní rozměr kajuty je 5 x 2,6 m. Kajuta je osazena okny a prosklenými dveřmi na záď a na příď. V kajutě je vytvořena místnůstka 1,3 x 1 m na umístění chemického WC, umyvadla, případně sprchy. Pod podlahou WC může být zabudovaná nádrž na odpadní vodu.  

Přední nezastřešená plocha pro relaxaci je 2 x 2,6 m a zadní zastřešená plocha má rozměr 1 x 2,6 m.

Střecha hausbótu je pochozí s využitím na odpočinek a relaxaci. Využitelné zatížení tohoto polotovaru hausbótu s ohledem na výtlak plováků a váhu použitých konstrukčních prvků je 900 kg. Tato váha musí být rozdělena vybavení hausbótu a počet členů posádky.

Cena hausbótu s nevybavenou kajutou je 279 000,- Kč + DPH.

Vybavení hausbótu a cena vybavení se pak odvíjí od přání zákazníka. Počet lůžek případně paland, velikost závěsného motoru, kvalita designu ovládacího pultu kapitána, velikost a vybavení kuchyně, velikost a kvalita sezení, vybavení místnosti s WC, počet uvazovacích prvků, počet boxů na palivovou nádrž, autobaterii, na lana a kotvy, na sportovní potřeby, atd. 

Kajutu je možno uzpůsobit pro spaní10 osob (5 na úrovni sezení + 5 na palandách). Pod postelemi jsou úložné prostory pro osobní věci všech zúčastněných a zásoby.

Hausbót je osazen závěsným motorem 25-35 HP. Motor je ovládán kormidelním kolem z kormidelní kajuty. 

Na přední a zadní straně nezastřešenou plochu hausbótu umisťujeme boxy pro umístění akumulátory palivové nádrže, nádrže na užitkovou vodu, kotevní skříně a lanové skříně. Akumulátor zajišťuje start motoru, předepsaná poziční světla, případné osvětlení interiéru. 

Pro uvazování plavidla jsou v každém rohu rohatinky

Hausbót má závěs na vlečení plavidla, případně na vytahování plavidla na podvalník.

Na přání zákazníka lze plováky osadit kolečky. Ty umožní vytažení plavidla na přepravní vozík a jsou dobré
i při najetí na břeh. Z ohledem na váhu plavidla a jeho rozměry je možné ho převážet na přepravníku odtahovky pro 2 auta. Není nutný jeřáb na složení do vody či vytažení. 

Takto připravený polotovar hausbótu je jako skládačka a je určen k dodělání. Kompletaci provede zákazník dle svých finančních možností. 

V plastovém provedení je plavidlo bezúdržbové. Opláchnutí plastu je jediná činnost. Žádné natírání a odrezování. Použitý plast má samozřejmě UV filtr, zajišťující vysokou životnost a odolnost vůči slunečnímu záření. 

 

Půjčování, pronájem hausbótu, zážitkový program

Hausbót je zaparkován na Orlíku, který skýtá možnost pobytu až 12 osob, spaní pro 10 pasažérů.
Půjčovné na 1 den 2000,- Kč, při delším pobytu možná sleva.
 

Doplňky pro hausbót

Nástupní lávka pro vstup na loď - hasbót.

Délka lávky 2,5 m, šířka 40 cm, žárově pozinkováno.

Cena lávky 6 960 Kč + DPH 21%.

 

Hausbót typ R 3 D

 

 

Na plastové plováky s podlahou lze umístit i dřevěnou nástavbu. Výrazně ale vzroste váha plavidla, plováky budou mít větší průměr. Členění a celková dispozice je stejná jako u typu R 3 (pokud si zákazník nebude přát jinak).

Cena hausbótu s dřevěnou nástavbou (bez vybavení) je 449 000,- Kč + DPH.

(Kromě tohoto standardního provedení je možné vyrobit hausbót dle konkrétních představ zákazníka. Volitelná je velikost, použité materiály i dispoziční řešení kajuty.) 

 

Mola

Plastová mola se vyznačují nízkou hmotností a jejich výtlak dovolí poměrně velké zatížení při nízkém ponoru. Při výrobě pontonu i paluby používáme speciální technologii výroby a speciální nárazuvzdorné desky, které jsou navíc bezúdržbové a odolné UV záření. Mola pak mohou být sestavena z libovolného počtu pontonů včetně různých typů kotvení pro jednotlivé typy plavidel. Pontony spojujeme kloubovými spoji, čímž celý komplet kopíruje hladinu a je tak stabilnější, než-li mola v jednom kusu.

 

Proč zvolit naše výrobky?

Proč právě plastové výrobky? Existuje totiž mnoho výhod plastu! 

  • každý design lodě, hausbótu nebo mola může být individuální
  • nic vám nemůže začít korodovat
  • všechny výrobky mají dlouhou životnost
  • plastové výrobky na vodu mají nízkou hmotnost, jsou odolné a lze je jednoduše opravit
  • mají nízké nároky na údržbů - bez nátěrů, snadné čištění, zdravotní nezávadnost

Máte dotaz k lodím, hausbotům nebo plastovým molům a pontonům nebo máte jasnou představu finálního produktu? Neváhejte nás kontaktovat.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Vyplňte prosím Vaši adresu.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.